Krakowska Informacja Lokalna

Filharmonia Krakowska zaprasza na wyjątkowy wieczór poświęcony klasycznym dźwiękom i pełnej pasji muzyce. Osiągnięcie idealnej symetrii, klarownych form i klasycznych linii jest celem artystów, którzy zaangażowani są w ten wyjątkowy koncert.

W programie wieczoru znajdziemy takie arcydzieła jak Rondo koncertowe KV 382 Wolfganga Amadeusza Mozarta czy Koncert fortepianowy D-dur Hob XVIII: 11 Josepha Haydna. Oczywiście nie zabraknie również Harmoniemesse B-dur Hob. XXII:14 tego samego kompozytora.

Na scenie wystąpią artyści światowej klasy, którzy w pełni oddadzą moc tych utworów. Pianista Jonathan Plowright, będący uznanym virtuozem, zaprezentuje swoje umiejętności techniczne oraz wrażliwość artystyczną. Dyrygent Łukasz Borowicz pewnym i zdecydowanym gestem poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej, tworząc niesamowite harmonie i wręcz burzliwe dźwięki.

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne nie może umknąć uwadze melomanów i miłośników klasyki. Filharmonia Krakowska otwiera swoje drzwi, aby zaprezentować moc harmonii i pasji, jaka wybrzmiewa w tych arcydziełach. Dołącz do nas i pozwól się porwać tej niezwykłej muzyce!

Artykuł Wielka moc harmonii i pasji: Koncerty w Filharmonii Krakowskiej pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna