Krakowska Informacja Lokalna

Podczas tegorocznego Copernicus Festival (21–26 maja) będziemy mieli okazję zgłębić temat technologii kosmicznych i ich oddziaływania na nasze codzienne życie. Festiwal, który jest jedną z ciekawszych imprez z pogranicza nauki i kultury, skupia się na tematyce „Maszyna”, zapraszając do dyskusji ekspertów z różnych dziedzin.

W trakcie sześciodniowego wydarzenia będziemy mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych naukowców, wziąć udział w fascynujących dyskusjach i warsztatach, a także zobaczyć wystawy i filmy nawiązujące do tegorocznego hasła festivalu.

Ważnym zagadnieniem będzie zrozumienie, czy komórki i nasze ciała można określić jako biologiczne maszyny. Czy istnieje ograniczenie w naszej przyszłości, które spowoduje, że będziemy zależni od algorytmów? Jak daleko posunięta będzie kontrola maszyn? Czy cyfrowy świat ma wpływ na kryzys zdrowia psychicznego?

Goście Copernicus Festival, tak jak Lars Chittka, zajmujący się procesami poznawczymi u zwierząt, czy Thomas Plummer, badający narzędzia używane przez naszych odległych przodków, będą dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tych zagadnień.

Copernicus Festival daje nam okazję spojrzeć na technologie kosmiczne z nowej perspektywy i dowiedzieć się, jak wpływają one na nasze życie i świat wokół nas. To niezwykle inspirujące wydarzenie dla wszystkich, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę na temat współczesnych osiągnięć nauki.

Artykuł Technologie kosmiczne i ich wpływ na nasze życie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna