Krakowska Informacja Lokalna

Elżbieta Stefańska – znana polska klawesynistka i profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, kontynuuje rodzinne tradycje swoich rodziców, Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego, tworząc miejsce, które staje się pulsującym centrum muzycznym Krakowa. Tym razem w Salonie Muzycznym Stefańskich odbędzie się niezapomniane wspomnienie Haliny Czerny-Stefańskiej – wyjątkowej pianistki i nauczycielki poświęconej muzyce Fryderyka Chopina. Wydarzenie będzie również połączone z koncertem utworów kameralnych Wolfganga Amadeusa Mozarta.

W Salonie Muzycznym Stefańskich wystąpią utalentowani artyści, którzy rozbrzmiewać będą dźwiękami muzyki barokowej. Anna Śliwa – zdolna skrzypaczka barokowa, Małgorzata Gołogórska-Muzyka – utalentowana altówka barokowa, Konrad Górka – wspaniały wiolonczelista barokowy oraz sama Elżbieta Stefańska, która zabrzmi na klawesynie, to tylko niektórzy z artystów, którzy zapewnią niezapomniane wrażenia wszystkim miłośnikom muzyki. Dodatkowo na scenie pojawią się także Mariko Shioya i Joanna Wiśnios, które wniosą swój głos i słowo, nadając wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

To wyjątkowe wydarzenie w Salonie Muzycznym Stefańskich jest doskonałą okazją do oddania hołdu Halinie Czerny-Stefańskiej, jednej z najbardziej oddanych artystów, której talent i miłość do muzyki Chopina niezmiennie inspirują kolejne pokolenia. Będzie to również doskonała okazja do podziwiania niezwykłych wykonawców, którzy przeniosą nas w magiczny świat muzyki kameralnej Mozarta. Czekamy na Państwa serdecznie w Salonie Muzycznym Stefańskich.

Artykuł Elżbieta Stefańska: Wspomnienie Haliny Czerny-Stefańskiej w Salonie Muzycznym Stefańskich pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna