Krakowska Informacja Lokalna

W teatrze Praska 52 zostaje wystawiony spektakl Ławeczka autorstwa Aleksandra Gelmana. To opowieść o skomplikowanej relacji między dwojgiem bohaterów, która przenosi nas w głąb emocji i zmusza do refleksji.

Gelmański komediodramat ukazuje dwie skrajnie różne postacie – kobietę poszukującą miłości i mężczyznę uwielbiającego przygody. Ich spotkanie stawia pytania o zgodność pragnień i potrzeb. Ławeczka to zatem opowieść o bólu, tęsknocie, strachu przed samotnością, ale także o marzeniach i naiwności.

Reżyseria spektaklu, której podjął się Marek Wolny, przenosi nas w świat emocji bohaterów. W niezwykły sposób ukazuje rozterki, z którymi muszą się zmagać, aby odnaleźć to, czego naprawdę pragną.

Ważnym elementem spektaklu jest również lektor, Jakub Kosiniak, który doskonale oddaje nastrój scen i umiejętnie przekazuje przesłanie Gelmana.

Aby jeszcze bardziej przybliżyć widzom emocjonalny aspekt spektaklu, na scenie towarzyszą aktorom piękne dźwięki harfy w wykonaniu Anny Chludzińskiej. Te delikatne dźwięki dopełniają atmosferę spektaklu, podkreślając jego głębię i subtelność.

Spektakl Ławeczka w teatrze Praska 52 to nie tylko historia miłosna, ale również podróż przez ludzkie emocje. To przypomnienie o sile pragnień, ale także ostrzeżenie przed wpadnięciem w pułapki naiwności i kłamstwa. Przyjdźcie i doświadczcie tej niezwykłej opowieści na własnej skórze.

Artykuł Światło i cień: podróż przez emocje w spektaklu Ławeczka pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna