Krakowska Informacja Lokalna

Teatr Praska 52 zaprasza na swoje najnowsze przedstawienie, „Ławeczka”, które jest przejmującym komediodramatem autorstwa Aleksandra Gelmana. Spektakl przynosi nam historię bohaterów, których pragnienia, kłamstwa, naiwność i poszukiwanie miłości stają się głównym motywem.

Główną bohaterką jest kobieta, która po przejściach emocjonalnych szuka prawdziwej miłości. Marzy o stabilnym, poważnym związku, ale spotyka mężczyznę, który jest podrywaczem, szukającym tylko krótkotrwałych przygód. Jakie są tego skutki dla obojga? Czy ich pragnienia i marzenia znajdą spełnienie?

Twórcy spektaklu starają się dotknąć różnych aspektów ludzkich pragnień i marzeń, ale również rezygnacji z nich. Pokazują nam też strach przed samotnością i poszukiwanie prawdziwej miłości. Przekład spektaklu został wykonany przez Jerzego Koeniga.

Przedstawienie jest wzbogacone o wyjątkowe występy aktorów. Sylwia Chludzińska i Marek Wolny wcielają się w główne role, nadając im głębię i autentyczność. Reżyserią zajmuje się Marek Wolny, a scenografię przygotowuje Ryszard Wiechowski.

Muzykę do spektaklu stworzył Krzysztof Wolny, a preludium J.S. Bacha wykonuje Anna Chludzińska na harfie. Głosów kobiet w produkcji użycza Agnieszka Kaczorowska – Żydek, Paulina Turek, i Paulina Kostaś.

„Ławeczka” to przedstawienie, które porusza najtrudniejsze pytania o miłość, marzenia i to, jak wiele jesteśmy gotowi zrezygnować, aby osiągnąć szczęście. Przyjdź i zanurz się w tej emocjonalnej podróży, która na pewno zostawi ślad w twoim sercu.

Artykuł Pragnienia i Marzenia: Teatr Praska 52 prezentuje Ławeczkę pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna