Krakowska Informacja Lokalna

Prezentujemy zwycięzcę Nagrody Bookera 2024: „Kairos” autorstwa Jenny Erpenbeck i przetłumaczone przez Michaela Hofmanna. To wielki sukces zarówno dla pisarki, jak i tłumacza, za którymi kryje się wiele godzin trudu i pasji.

„Kairos” to powieść, która porusza ważne i aktualne tematy, a zarazem przemyślane i pięknie napisana. Jest to opowieść o czasie, historii i wyborach, które kształtują nasze życie. Poprzez głębokie studium postaci i ich losów, Erpenbeck prowokuje czytelników do refleksji nad własnym miejscem w historii.

Tłumaczenie Michaela Hofmanna zapewnia, że ta literacka praca wciąż zachowuje swój oryginalny wydźwięk i siłę. Precyzyjne i delikatne przekładanie słów z jednego języka na drugi to niezwykle wymagające zadanie, które Hofmann wykonał znakomicie.

Nagroda Bookera 2024 to także okazja do docenienia wszystkich nominowanych autorów i tłumaczy, którzy mieli zaszczyt znaleźć się w gronie wybitnych literatów. Ich prace przyczyniają się do bogactwa światowej literatury i są niezastąpionym wkładem w kulturę.

Gratulujemy wszystkim laureatom i nominowanym, a teraz czekamy z niecierpliwością na polskie tłumaczenie „Kairos”!

Artykuł Nagroda Bookera 2024 przyznana! pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna