Krakowska Informacja Lokalna

Wielki wpływ na popularność klarnetu miała epoka klasycyzmu. Kiedy został wprowadzony na scenę muzyczną, był dość nowym instrumentem, który zainteresował nie tylko muzyków, ale także kompozytorów. Jednym z takich twórców był niekwestionowany geniusz – Wolfgang Amadeus Mozart. Jego Koncert A-dur KV 622, utwór niesamowitej urody, był dowodem na to, jak doskonale ten instrument może brzmieć.

W Centrum Kultury Podgórza będzie można usłyszeć tę „nowinkę” kompozycji, podczas która artystów przeniesie w podróż przez wieki. Dimitris Bacharidis na klarnecie i Katerina Drosaki na fortepianie zaprezentują arcydzieła kameralnej muzyki. Ich program obejmuje różnorodne kompozycje z okresu klasycystycznego, romantycznego i współczesnego.

Choć klarnet zyskał popularność w okresie klasycyzmu, to jego potencjał brzmieniowy i wyrazistość przyczyniły się do podboju różnych epok muzycznych. Ten niezwykły duet zaprasza nas na muzyczną podróż, podczas której będziemy odkrywać bogactwo klarnetu i fortepianu.

Zapraszamy na niezapomniane spotkanie z historią, emocjami i pięknem muzyki kameralnej. Przygotujcie się na unikalne doświadczenie, które zapewni nam spotkanie z klasykami i ich dziełami, które przetrwały próbę czasu.

Artykuł Muzyka kameralna na klarnet i fortepian – podróż przez wieki pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna