Krakowska Informacja Lokalna

„Musical „Czerwony Kapturek” to pełna energii, żywiołowa adaptacja popularnej bajki, która przenosi widzów w magiczny świat lasu. Inspirując się scenariuszem Jana Brzechwy, przedstawienie zapewnia niezapomnianą przygodę dla najmłodszych i ich rodziców.

W naszej wersji historii, postaci ożywają w wesołym i kolorowym świecie. Aktorzy, przebrani w zabawne kostiumy, wprowadzają do spektaklu wiele humoru i satyrycznych momentów. Lalki, których kończyny można rozciągać w nieskończoność, dodają przedstawieniu niezwykłego uroku.

Jednak największym atutem musicalu są piosenki, które przeplatają dialogi i interakcję z publicznością. Ich dynamiczny rytm i radosna melodia sprawiają, że na chwilę zapominamy o codzienności i wchodzimy w układankę tej magicznej opowieści.

Reżyseria Waldemara Wolańskiego, scenografia Joanny Hrk, muzyka Bogdana Dowalasza oraz choreografia Kazimierza Knola gwarantują doskonałą jakość przedstawienia. Wspaniała obsada, w skład której wchodzą takie gwiazdy jak Małgorzata Brożonowicz – Sienkiewicz, Monika Filipowicz czy Marek Karpowicz, przyciąga widzów swoim profesjonalizmem i talentem.

Musical „Czerwony Kapturek” zdobył wiele prestiżowych nagród, jak Złotą Maskę w plebiscycie publiczności Dziennika Polskiego i Radia RMF Classic, a także Srebrnego Krasnala na I Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala”.

Premiera spektaklu odbyła się 9 lutego 2003 roku i od tamtej pory przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych wspaniałą atmosferą i niezapomnianym widowiskiem. Musical trwa około 1 godzinę i 35 minut, z krótką przerwą na odpoczynek.

Zapraszamy wszystkich na tę kolorową i energetyczną podróż do świata „Czerwonego Kapturka”, gdzie spotkacie magię, muzykę i taniec!”

Artykuł Musical „Czerwony Kapturek” – kolorowa opowieść pełna muzyki i tańca pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna