Krakowska Informacja Lokalna

Na horyzoncie pojawiają się cykliczne koncerty, które przynoszą niezwykłe dźwięki współczesnej muzyki perkusji. Studenci i wykładowcy Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie zaserwują nam niezapomniane doznania muzyczne, które skomponowane będą z perspektywy miłośników dźwięków.

Programy tych wyjątkowych koncertów zawierają szeroki zakres literatury solowej i kameralnej z aktualnego repertuaru debiutantów w dziedzinie perkusji oraz zespołów kameralnych, które doskonale funkcjonują w ramach przedmiotu Praktyka Wykonawcza Muzyki Współczesnej.

W najbliższych wystąpieniach zobaczymy i usłyszymy studentów i studentki, którzy pracują pod czujnym okiem wybitnych nauczycieli. Dr hab. Tomasz Sobańec, dr hab. Danuta Augustyn, prof. AMKP, dr hab. Piotr Kędzierski, dr Justyna Piękoś-Kędzierska, dr hab. Maciej Hałoń, dr Martyna Zakrzewska oraz dr Aleksander Wnuk będą czuwać nad wszechstronnym rozwojem swoich podopiecznych.

Wielobarwna paleta dźwięków, zaskakujące rytmiczne kombinacje oraz kreatywne zagrania na instrumentach perkusyjnych to tylko część tego, czego można spodziewać się podczas tych unikalnych koncertów. Przekonaj się sam, jak współczesna muzyka perkusyjna może wzbudzić w Tobie nowe emocje i spojrzeć na muzykę z zupełnie innej perspektywy. Zapraszamy na niezapomniane muzyczne doświadczenie!

Artykuł Koncerty współczesnej muzyki perkusji w wykonaniu studentów krakowskiej Akademii Muzycznej pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna