Krakowska Informacja Lokalna

Brandee Younger, znana i ceniona harfistka nominowana do nagrody Grammy, wraz ze swoim triem zawita do polskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha 27 maja 2024 roku o godzinie 20:00. Występ będzie częścią 30. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”.

Younger, jako pierwsza czarnoskóra artystka solowa nominowana w kategorii Najlepsza Kompozycja Instrumentalna za utwór „Beautiful Is Black”, zdobyła uznanie i zasłużone miejsce w świecie jazzu. Jej autorski album „Brand New Life”, wydany przez renomowaną oficynę Impulse Records, został przyjęty z entuzjazmem. To wydawnictwo wprowadza harfę jako instrument wiodący do dzisiejszego jazzu, wplecionego w nowoczesne harmonie, rytm i melodykę inspirowane hip-hopem, rockiem i melodyjnym popem.

Współpraca z takimi wybitnymi artystami jak Ravi Coltrane, Jack DeJohnette, Charlie Haden czy Beyonce jednoznacznie potwierdza umiejętności Brandee Younger. Jej talenty i niezwykłe brzmienie harfy przyciągają uwagę zarówno fanów jazzu, jak i miłośników różnych gatunków muzycznych.

Nie przegap okazji, aby usłyszeć Brandee Younger Trio na żywo w Krakowie. To wyjątkowy koncert, który na pewno pozostawi niezapomniane wrażenie i otworzy nowe możliwości dla tej niezwykłej harfistki w świecie muzyki jazzowej.

Artykuł Brandee Younger Trio: Harfa w jazzowym świecie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna