Festiwal im. Jana Błońskiego powraca po przerwie, zapraszając entuzjastów literatury do udziału w intensywnych dniach pełnych dyskusji i refleksji. Tegoroczna edycja, organizowana przez Katedrę Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki UJ i Koło Literatury Najnowszej UJ, skupi się na praktykach literackich i krytycznych w dobie internetu.
Internet od dawna jest integralną częścią życia czytelników, pisarzy i krytyków. Przeniesienie dużej części twórczości i krytyki do świata cyfrowego wywołało jednak wiele pytań. Wymiana myśli na temat wpływu obiegu internetowego na pisanie i krytykę literacką będzie mieć miejsce w trakcie festiwalowych paneli eksperckich oraz podczas warsztatów krytycznych.
Podczas festiwalu będziemy się zastanawiać, jak czasopisma krytycznoliterackie radzą sobie z wyzwaniami jakie niosą ze sobą medialne przemiany. Czy podejście podcastowe sprzyja krytycznemu namysłowi? Jakie strategie przyjmują pisarze i pisarki w świecie mediów cyfrowych?
Nie zabraknie również refleksji na temat kontrowersji w mediach elektronicznych dotyczących polskiej poezji. Festiwal pozwoli na znalezienie odpowiedzi na wiele pytań, podczas dwóch intensywnych dni spotkań.
Ponadto, oprócz paneli i warsztatów, goście będą mieli okazję wziąć udział w intermedialnym wydarzeniu poetycko-wizualnym, które urozmaici program festiwalu.
Więcej szczegółowych informacji na temat programu festiwalu oraz zaproszonych ekspertów będzie udostępnionych wkrótce na oficjalnym fanpage Festiwalu im. Jana Błońskiego. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia literackiego!
Artykuł Festiwal im. Jana Błońskiego: Praktyki literackie i krytyczne w dobie nowych mediów pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.
Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna