Krakowska Informacja Lokalna

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie przygotowała interesujący cykl czterech spotkań poświęconych kulturze i językowi chińskiemu. Ta wyjątkowa seria spotkań, zatytułowana „你吃了吗 [nǐ chī le ma] – z czym to się je?” (poziom podstawowy), wprowadzi uczestników w fascynujący świat chińskiej kultury i języka.

Spotkania będą prowadzone przez Zofię Ryś, studentkę Studiów nad Chinami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zofia, będąc pasjonatką języków obcych, zaprezentuje uczestnikom różne aspekty chińskiej kultury, takie jak jedzenie, relacje, zwyczaje, miejsca warte odwiedzenia oraz sztuka. Będzie to świetna okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat Chin oraz poznać podstawowe elementy języka pisanego i mówionego.

Spotkania odbędą się w Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1, II piętro, sala 250. Terminy to 21 i 28 maja 2024 roku oraz 4 i 11 czerwca 2024 roku. Spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do 18:30.

Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, którą można bezpłatnie uzyskać w Punkcie Rejestracji Czytelników oraz w Artetece WBP w Krakowie. Ważna jest także chęć zdobywania wiedzy i nauki języka obcego, a także pozytywne nastawienie i dobry humor.

Zgłoszenia należy dokonywać wyłącznie poprzez formularz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie internetowej biblioteki. Po zakończeniu rekrutacji, uczestnicy otrzymają informację drogą mailową o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Należy pamiętać, że terminy zajęć mogą ulec zmianie, dlatego warto być punktualnym na każde spotkanie.

Ważne jest również, aby uczestnicy byli obecni na wszystkich spotkaniach, ponieważ nieusprawiedliwiona nieobecność spowoduje skreślenie z listy. W przypadku konieczności usprawiedliwienia nieobecności, należy skontaktować się telefonicznie lub drogą mailową z pracownikami biblioteki.

Ta seria spotkań będzie wyjątkową okazją do odkrycia chińskiej kultury i nauki podstaw języka chińskiego. Nie przegap tej niezwykłej możliwości!

Artykuł Zapraszamy na bezpłatne cykle spotkań z kulturą i językiem chińskim pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna