Krakowska Informacja Lokalna

W Krakowie jazz nie tylko zakwita na wiosnę – miasto to tętni tą muzyką przez cały rok. Jednym z istotnych źródeł muzycznej palety jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a szczególnie jej Katedra Jazzu. W duchu założyciela uczelni, Władysława Żeleńskiego, który zachęcał do twórczego i kompetentnego zajmowania się muzyką, Katedra Jazzu stworzyła swoją oryginalną ideę.

W ramach tego nurtu, studenci i pedagodzy AMKP oraz Big Band AMKP pod kierownictwem Wojciecha Groborza zaangażowani są w twórcze i kompetentne prezentacje. W najbliższym koncercie serii, gościnnie wystąpi polski pianista jazzowy, kompozytor, aranżer i dyrygent – Nikola Kołodziejczyk, który pochodzi z Krakowa.

Tym samym, Katedra Jazzu w Akademii Muzycznej tworzy otoczenie, w którym młodzi muzycy mogą rozwijać swoje umiejętności i eksperymentować z różnymi technikami i stylem jazzowym. Jazz to nie tylko akordy zmniejszone, czterodźwięki czy pentatoniki – to także mollowy blues i Coltrane’owska harmonia, które znajdują swoje miejsce w bogatej muzycznej tkance krakowskiej uczelni.

Dzięki takim inicjatywom jak Jazz w Akademii, Kraków utrzymuje swoją reputację jako ośrodek jazzowy, przyciągając talentowane muzyków i pasjonatów jazzu z całego kraju. Uczelnia stwarza niepowtarzalne warunki dla rozwoju artystycznego i tworzy atmosferę sprzyjającą odkrywaniu nowych brzmień i kreatywnym poszukiwaniom w świecie jazzu.

Artykuł Jazz w Akademii: Twórcza i kompetentna uczelnia muzyczna w Krakowie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna