Warto wiedzieć: Warszawscy tramwajarze mają intensywny weekend przed sobą. W dniach 25-26 maja, robotnicy będą wymieniać zwrotnice na zbiegu alei „Solidarności” i Jana Pawła II. Ta praca utrudni nieco ruch drogowy, ale przede wszystkim wpłynie na kursowanie tramwajów. Pasażerowie muszą być gotowi na zmiany w planowanych trasach. Niewielkie utrudnienia są również przewidywane na ulicy Puławskiej, gdzie wymieniana będzie nawierzchnia na odcinku od Romera do Doliny Służewieckiej.

Wymiana zwrotnic przy przystanku Kino Femina to kolejny przewidziany remont w tym roku. Przez ten weekend, 25 i 26 maja, robotnicy będą pracować na torowisku po stronie dawnej siedziby kina Femina. Jak efekt, środkowy pas alei Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z aleją „Solidarności” będzie zamknięty dla ruchu w kierunku Żoliborza. Na alei „Solidarności” również dojdzie do pewnych zmian dla kierowców – jeden pas do jazdy prosto będzie zamknięty przed skrzyżowaniem w kierunku placu Bankowego.

Pasażerowie poczują te zmiany jeszcze bardziej. W sobotę i niedzielę, tramwaje nie będą jeździć aleją „Solidarności” od placu Bankowego do alei Jana Pawła II. Linie tramwajowe 13 i 23 zostaną zawieszone, a tramwaje 20 i 26 skierowane zostaną na przejazd przez most Gdański. W zamian, uruchomione zostaną linie tramwajowe 73 i Z26, a pasażerowie będą mogli skorzystać z linii „osiemnastka” kursującej Trasą W-Z.

Wszystkie szczegóły dotyczące zmian w organizacji ruchu i rozkładach jazdy można znaleźć na stronie Tramwajów Warszawskich.

Artykuł Warszawscy tramwajarze wykonują planowane remonty na torowiskach pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna