Krakowska Informacja Lokalna

Trupa Trupa to zespół art rockowy i psychodeliczny pochodzący z Gdańska. Ich twórczość jest niezwykłą mieszaniną nietuzinkowych melodii i tekstów, które zagłębiają się w ciemne zakamarki ludzkiego istnienia. To wnosi do psychodelicznego rocka poezję i subtelną głębię.

Skład zespołu Trupa Trupa tworzą Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk i Wojtek Juchniewicz. Ich debiutancki album, zatytułowany „Headache”, został wydany w 2015 roku przez brytyjską wytwórnię Blue Tapes and X-Ray Records. Później, w 2016 roku, album ten ukazał się w przeprocesowanej wersji nakładem francuskiego labelu Ici d’ailleurs.

Kolejnym krążkiem zespołu był album zatytułowany „Jolly New Songs”, który został wydany w 2017 roku przez współpracę francuskich i angielskich wytwórni. Miłośnicy muzyki z Japonii również mieli okazję docenić ten album, gdyż ukazała się tam japońska edycja wydana przez Moorworks.

W 2019 roku Trupa Trupa podpisali kontrakt z wytwórnią Sub Pop, która wydała ich singiel „Dream About”. W tym samym roku grupa wydała album „Of The Sun” jako międzynarodową kooperację Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (USA), Moorworks (Japonia) i Anteny Krzyku (Polska). Ich popularność rosła, a 6 marca 2019 roku wytwórnie te wydały kolejny album zespołu – EP zatytułowany „I’ll find”.

W 2019 roku Trupa Trupa podzieliła się też kasetą z gwiazdami teksańskiej sceny alternatywnej, Suspirians, wydaną przez amerykańską wytwórnię Whited Sepulchre Records. Ich najnowszy album „B FLAT A” ukazał się 11 lutego 2022 roku, a w marcu 2023 roku został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyk.

Trupa Trupa jest znana nie tylko z nagrań studyjnych, ale również z energicznych i zaskakujących występów na żywo. Ich wrażliwość artystyczna pozwala im się bawić dźwiękami, eksperymentować i przenikać nasze istnienie poprzez nieoczywiste melodie. To zespół, który wzrusza, zaskakuje i przekracza granice konwencji rockowej sceny.

Artykuł Trupa Trupa: Przenikanie istnienia ludzkiego przez nieoczywiste melodie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna