Czerniaków, dawna dzielnica robotnicza Warszawy, ukrywa wiele nieznanych historii i tajemnic. Jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca jest kościół św. Antoniego Padewskiego, którego wnętrza zachwycają swoim barokowym przepychem.

Budowla ta, będąca prawdziwym ewenementem, przetrwała całą wojnę bez większych zniszczeń. Dzięki staraniom ojców bernardynów, opiekujących się tym miejscem, możemy dziś odkrywać jego piękno i bogactwo podczas niezwykłego spaceru wzdłuż ulicy Czerniakowskiej.

Podczas zwiedzania kościoła będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne freski, które opowiadają fascynujące historie. W jednym z niszowych wystawiono specjalną trumnę, w której znajdują się relikwie nieznanego świętego.

Nie tylko wnętrza kościoła są wartym zobaczenia miejscem. Spacerując ulicami Czerniakowa, odkryjemy także inne ciekawe zabytki. Na jednym z placów znajdowało się niegdyś lotnisko, a w okolicy możemy podziwiać Kopiec Powstania Warszawskiego, zbudowany z piasku.

Poczujemy także ducha kultury i rozrywki, gdy dowiemy się, że w dawnej restauracji „Przyjaciele” podsłuchiwano ważnych polityków, a potańcówki odbywały się w pobliskich salach. Ciekawe historie przywołują również nazwiska znanych mieszkańców Czerniakowa, takich jak Stanisław Grzesiuk.

Zapraszamy wszystkich entuzjastów historii i miłośników nieodkrytych tajemnic na niezapomniane zwiedzanie tajemniczego kościoła Bernardynów i okolic ulicy Czerniakowskiej. Dołącz do nas w sobotę, 25 maja o godzinie 13:00, na Placu Bernardyńskim w Warszawie-Mokotowie. Udział w wydarzeniu jest płatny, kosztuje do 20 zł za osobę. Nie przegap tej wyjątkowej okazji!

Artykuł Tajemniczy kościół Bernardynów zaprasza na niezwykłe zwiedzanie pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna