Krakowska Informacja Lokalna

Spektakl tym razem odbędzie się na podstawie utworu Aleksandra Fredry, „Śluby panieńskie”, jednak jego treść będzie w istocie zupełnie inna. Reżyserka Kalina Jagoda Dębska oraz jej zespół współrealizatorów postanowili odczytać ten klasyczny utwór w kontekście dzisiejszego pokolenia, które jest ściśle związane z nowoczesnymi mediowymi trendami, takimi jak Tinder, Instagram czy TikTok.

Magnetyzm serc, jak nazwa wskazuje, opowie o grach i małych kłamstewkach, które staramy się wymyślić, aby ukryć nasze prawdziwe uczucia. Przedstawienie zderzy ze sobą perspektywę młodych osób i starszego pokolenia, które mają różny sposób postrzegania miłości.

Chociaż podstawą fabuły pozostanie tekst Fredry, to zostanie on wzbogacony o warstwę muzyczną i elementy musicalowe. W ten sposób uczestnicy spektaklu będą mieć okazję doświadczyć historii, która porusza i pozostaje aktualna, mimo upływu czasu.

Obsada jest złożona z utalentowanej grupy aktorów, w tym Natalii Kaji Chmielewskiej, Ewy Kolasińskiej, Stanisława Linowskiego, Filipa Perkowskiego, Łukasza Szczepanowskiego oraz Małgorzaty Walendy. Samą sztukę wyreżyseruje Kalina Jagoda Dębska, która odpowiada również za scenografię. Wsparcia artystycznego udziela Józef Opalski, a dramaturgią zajmuje się Maria Gustowska.

Całość jest dziełem wielu twórców, którzy pracują nad spektaklem, jak choćby Wojciech Dolatowski odpowiedzialny za choreografię i przygotowanie wokalne, Julia Furdyna i Zofia Tomalska zajmujące się scenografią i kostiumami, Antoni Skrzyniarz – muzyką i budową instrumentów, Klaudyna Schubert – reżyserią świateł, oraz Ewa Wrześniak, która pełni rolę inspicjenta i suflera.

Teatr to świat, w którym możemy spojrzeć na klisze kulturowe i zastanowić się, dlaczego często nie potrafimy porozumieć się prawdziwie. „Magnetyzm serc” będzie przekonującym komentarzem do tych zagadnień, zachęcającym widownię do refleksji nad współczesnymi relacjami i fałszywymi obrazami uczuć.

Artykuł Sztuka „Magnetyzm serc” – odwieczna historia gier i fałszywych obrazów uczuć pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna