Krakowska Informacja Lokalna

Każda z nas jest jak misterna układanka, skonstruowana z niezliczonych elementów. To mężczyźni z matematyczną precyzją o nas piszą, ale czy naprawdę rozumieją? Nasze losy, nasze uczucia, nasze relacje są tak skomplikowane, że trudno je jednoznacznie opisać. Jestem pewna, że wiele kobiet zgodziłoby się ze mną.

Matka i córki, siostry i rywalki, przyjaciółki i koleżanki – wszystkie wplątane w sieć międzyludzkich relacji. To właśnie o tym opowiada sztuka „Sztuka kobiet” autorstwa Miro Gavrana. Przez subtelne i dyskretne obrazy, przeglądamy się nawzajem jak w tysiącu luster. Widzimy siebie w oczach innych kobiet, ale czy widzimy prawdziwy obraz?

Premiera tego wyjątkowego przedstawienia odbyła się 3 lutego 2006 roku, a na scenie występują Marta Bizoń, Dominika Markuszewska i Beata Schimscheiner. To trzy utalentowane aktorki, które wcielają się w różne role, pokazując nam różne oblicza kobiecości.

„Sztuka kobiet” to nie tylko historia o nas, kobietach. To historia o tym, jak bardzo jesteśmy różnorodne i jednocześnie podobne. To historia o naszych relacjach, naszych marzeniach i naszych tajemnicach. I choć została napisana z matematyczną precyzją – przez mężczyznę – to jest to opowieść, która dotyka każdej kobiety w jej serce.

Artykuł Sztuka kobiet pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna