Krakowska Informacja Lokalna

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkich mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – Piknik „Jadalny Kraków Fest 2.0”. Tegoroczna edycja odbędzie się na Polanie przed Apteką Designu na Wesołej i trwać będzie od godziny 10.00 do 16.00.

Tematem przewodnim festiwalu jest „Wspólny stół i relacje”. Chodzi o zrozumienie jak jedzenie łączy nas ze sobą i tworzy szczególne więzi. Przy wspólnym stole dzielimy się nie tylko posiłkami, ale również wspomnieniami smaków z dzieciństwa i przyjemnymi zapachami ulubionych potraw. Jednak, jedzenie może także wywoływać trudne emocje. Nasza relacja z żywnością wymaga również szacunku, zarówno w kontekście jej uprawy i przyrządzenia, jak i eliminowania marnotrawstwa.

Podczas Pikniku „Jadalny Kraków Fest 2.0” czeka na Was wiele atrakcji. Możecie wziąć udział w rytmicznych wierszowankach, które poprowadzi Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble. Jeśli wolicie aktywność fizyczną, będziecie mieli okazję wziąć udział w treningu slow jogging zorganizowanym przez Slow Jogging Kraków Bronowice.

Dla miłośników sztuki i historii przygotowano wystawę „To lubię!” ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Będziecie mogli obejrzeć też pokazy filmów „POSŁUCHAJ WEGAŃSKICH BIZNESÓW” i „KATASTROFA NA TALERZU”.

Jeżeli chcecie działać na rzecz ochrony przyrody, przylądujcie na spotkanie z organizacją IB Polska i UNHCR, które zachęcają do tworzenia kwietnych łąk. Natomiast entuzjastów zdrowej żywności zainteresuje prelekcja dietetyka mgr. Pameli Królikowskiej na temat ekologicznej żywności.

To nie wszystko! W programie znajdują się również warsztaty pt. „Drugie życie jedzenia, czyli małe co nieco o strzępkach, zarodniach i generalnie grzybach” prowadzone przez Kuźnię/Ośrodek Kultury Norwida oraz wystawa „Czy dziedzictwo można zjeść?” przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury.

Nie przegapcie okazji, aby poznać nowych ludzi, odkryć różnorodność kulinarną i spędzić miły czas w gronie innych entuzjastów jedzenia. Przyjdźcie na Piknik „Jadalny Kraków Fest 2.0” i doświadczcie niezapomnianych smaków i wspaniałych współczesnych relacji kulinarnej społeczności Krakowa.

Artykuł Bogate doświadczenia kulinarne na Pikniku „Jadalny Kraków Fest 2.0” pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna