Krakowska Informacja Lokalna

Spektakl „Freddie: Droga do Sławy” przenosi nas w świat historii niezwykłego człowieka, który stał się absolutną legendą. Farrokh Bulsara, młody chłopiec urodzony w Zanzibarze, wychowany w surowym duchu religii zaratusztrianizmu, wyrusza w niezwykłą podróż odkrywania swojego talentu i pasji.

Od wczesnych lat fascynuje go sztuka, muzyka i malarstwo. Przejawia wyjątkowe zdolności w rysowaniu i grze na fortepianie. Jego marzeniem jest wielka kariera w przemyśle muzycznym. Wydalony z uczelni, wraz z rodzicami ucieka do Londynu, w nadziei na spełnienie swoich marzeń.

W tym punkcie rozpoczyna się prawdziwa historia Freddiego Mercury’ego. Pod przybranym pseudonimem Freddie Bulsara oraz późniejszym imieniem artystycznym, tworzy legendarny zespół Queen, który podbija światową scenę muzyczną. Jego niepowtarzalny głos i charyzma przyciągają tłumy fanów, a jego przełomowe występy na stadionach stają się po prostu legendą.

„Freddie: Droga do Sławy” to spektakl, który przekazuje nam nie tylko historię jednego człowieka, ale także hołd dla niezwykłego talentu, który zapisał się w historii rocka. Przeplatając dramatyzm, emocje i niezapomniane utwory Queen, ten spektakl jest prawdziwą ucztą dla fanów muzyki i sztuki.

Scenariusz i reżyserią spektaklu zajmuje się utalentowany Piotr Sieklucki, a za scenografię i kostiumy odpowiada Łukasz Błażejewski. Choreografię przygotował Karol Miękina, a aranże muzyczne stworzył Paweł Harańczyk. Efekty świetlne są dziełem Wojciecha Kiwacza, a produkcją zajmuje się Agnieszka Karpierz. Stylizację spektaklu zapewnił Artur Świetny.

Bądź świadkiem fascynującej opowieści o drodze, jaką przebył Freddie Mercury, aby stać się zarówno legendą muzyki, jak i ikoną popkultury. Ten spektakl to doskonały sposób na odkrycie niezwykłej historii jednego z najwybitniejszych artystów naszych czasów.

Artykuł Spektakl opowiadający historię ikony rocka pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna