Krakowska Informacja Lokalna

17 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 zapraszamy na niezwykłe spotkanie poetycko-muzyczne, które będzie hołdem dla Mistrza Jana Kochanowskiego. Janusza Grzesza ukaże nam jego twórczość w zupełnie nowej odsłonie. Zainspirowany pięknem tworu architektonicznego, jakim jest Dworek, w utworze „Do wsi Promnik” Kochanowski oddał hołd malowniczo położonej rezydencji.

W trakcie autorskiego spektaklu Janusza Grzesza, będziemy mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze dzieła Kochanowskiego. Prowadzącym wieczoru będzie Beata Anna Symołon, a główną postacią na scenie będzie Janusza Grzesz – Teatr Jednego Rapsoda.

Janusza Grzesza, mający na koncie współpracę z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego, poznał sztukę aktorską, która towarzyszyła mu przez wiele lat. Artysta występował zarówno w małych klubach i salach, jak i na dużych scenach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podróżując po Europie, czerpał inspirację z tekstów polskich poetów i poetek, towarzysząc im swoją autorską muzyką.

Po powrocie do Polski Janusz Grzesz skupił się na tworzeniu scenariuszy i pracy studyjnej. Dopiero latem 2005 roku powrócił na scenę, zakładając Teatr Jednego Rapsoda. Od tego czasu zrealizował wiele poetycko-muzycznych spektakli, korzystając z własnych tekstów.

Przybywając na spotkanie SABAS: Wspomnienie Jana Kochanowskiego, wprowadzicie się w wyjątkowy klimat kreacji artystycznej, która oddaje hołd niezwykłemu polskiemu poecie.

Artykuł SABAS: Wspomnienie Jana Kochanowskiego pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna