Tegoroczna edycja Rowerowego Maja w Warszawie odnotowała rekordową frekwencję. W połowie kampanii wzięło udział ponad 100 tys. uczniów i przedszkolaków z 501 placówek, którzy wykonali niemal milion przejazdów. To dowód na ogromne zaangażowanie młodych ludzi w promowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Rowerowy Maj, największa ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, odbywa się w Warszawie po raz siódmy. Jej głównym celem jest zachęcanie dzieci, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli do aktywnego dotarcia do szkół i przedszkoli w majowe dni. W tym roku uczestnicy mają możliwość wyboru różnych środków transportu, takich jak rowery, hulajnogi, rolki czy deskorolki.

Akcja promuje nie tylko zrównoważoną mobilność, ale również wspaniałą zabawę i szansę na zdobycie nagród. Za każdy przejazd uczestnicy otrzymują naklejki, które można umieścić na klasowym plakacie i w rowerowym dzienniczku. Im więcej przejazdów, tym atrakcyjniejsze nagrody indywidualne i grupowe czekają na uczestników.

Frekwencja w tegorocznym Rowerowym Maju wynosi imponujące 47%. To dowód na ogromne zaangażowanie uczniów i przedszkolaków w promowanie zdrowego stylu życia oraz świadomość korzyści wynikających z aktywności fizycznej. Ta rekordowa edycja Rowerowego Maja z pewnością przyczyni się do dalszego wzrostu popularności tej inicjatywy społecznej.

Artykuł Rekordowy Rowerowy Maj: 100 tys. uczestników z 501 placówek pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna