W niedzielę rozpoczyna się 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Co tydzień przez całe lato, miłośnicy muzyki będą mieli okazję wysłuchać utworów Fryderyka Chopina, wykonanych przez utalentowanych pianistów z Polski i z całego świata. Koncerty Chopinowskie od lat są jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Warszawie, przyciągając co roku tysiące słuchaczy.

W inauguracji jubileuszowego sezonu wystąpi Krzysztof Jabłoński, uznany polski pianista i profesor, który zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności 19 maja o godzinie 12:00. Późnym popołudniem będzie można usłyszeć włoską pianistkę i laureatkę Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Leonorę Armelini, która wystąpi o godzinie 16:00.

Tegoroczne koncerty inauguracyjne będą niezwykłe, ponieważ towarzyszyć im będzie orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej. Wspólnie z pianistami, orkiestra wykonają największe arcydzieła Chopina. Niewątpliwie będzie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich wielbicieli muzyki klasycznej.

Wstęp na Koncerty Chopinowskie jest bezpłatny, więc każdy ma możliwość doświadczenia magii muzyki Fryderyka Chopina w pięknym otoczeniu parku Łazienkowskiego. Nie przegap tej wspaniałej okazji i zanotuj sobie daty niedzielnych koncertów w kalendarzu. Więcej informacji na temat tych wydarzeń można znaleźć na stronie estrada.com.pl.

Artykuł 65. edycja Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna