Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski i Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski spotkali się dzisiaj z przedstawicielami służb ratowniczych i instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska, aby omówić sytuację po pożarze centrum handlowego na ulicy Marywilskiej. Akcja gaśnicza zaangażowała ponad 2500 strażaków i 99 wozów ratowniczo-gaśniczych, a teren zabezpieczało ponad 60 policjantów.

W wyniku przeprowadzonych działań, Państwowa Straż Pożarna zakończyła swoje czynności, a teren został przekazany administratorowi. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zakaz użytkowania obiektu, a Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga rozpoczęła śledztwo w celu ustalenia przyczyn pożaru. Monitoring zewnętrzny oraz pozostałe urządzenia techniczne zostały zabezpieczone.

Wojewoda Mazowiecki podkreślił, że po zakończeniu akcji ratowniczej nie ma już niebezpieczeństwa dla mieszkańców okolicznych terenów. Badania przeprowadzone przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdzają, że wzrost poziomu szkodliwych pyłów był krótkotrwały i sytuacja środowiskowa powoli wraca do normy.

Mimo że przyczyny pożaru nie zostały jeszcze ustalone, władze zapewniają, że będą kontynuowane śledztwo mające na celu poznanie dokładnych przyczyn tego tragicznego zdarzenia. Sytuacja na terenie centrum handlowego będzie monitorowana, a wszelkie działania podejmowane w celu ochrony mieszkańców i środowiska będą przeprowadzane z najwyższą starannością.

Artykuł Pożar centrum handlowego na ulicy Marywilskiej – sytuacja powoli wraca do normy pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna