Fundacja Warszawski Instytut Bankowości serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Cyber Geniusz Uczeń 2024”. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja wiedzy na temat cyberzagrożeń oraz promowanie właściwych postaw wśród młodzieży w zakresie bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym świecie.

Konkurs odbywa się online i trwa do 30 maja. Uczestnicy muszą rozwiązać 30 pytań o różnym stopniu trudności związanych z bezpiecznym korzystaniem z internetu. Mają 30 sekund na udzielenie odpowiedzi. Test dotyczy takich tematów jak bezpieczne poruszanie się w przestrzeni cyfrowej, korzystanie z bankowości elektronicznej, ochrona własnej tożsamości i rozpoznawanie dezinformacji.

Czekają atrakcyjne nagrody dla zwycięzców konkursu i laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Pierwsze miejsce to aż 1800 złotych, drugie miejsce to 1300 złotych, a trzecie miejsce to 800 złotych!

Ten niezwykły konkurs jest organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach Projektu edukacyjnego „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”. Partnerem merytorycznym konkursu jest NASK, a różne instytucje wspierają całą inicjatywę.

Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, to nie przegap tej okazji! Dołącz do konkursu i pokaż, że jesteś młodym geniuszem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa!

Artykuł Poszukiwane młode talenty w dziedzinie cyberbezpieczeństwa! pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna