Krakowska Informacja Lokalna

Tegoroczna edycja Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego obiecuje być pełna wrażeń i niezwykłych atrakcji. Przenosimy się w czasie i przestrzeni, aby odkryć niespotykane miejsca, nietuzinkowe projekty i fascynujące historie.

Jednym z głównych punktów programu będzie wyjątkowa możliwość zwiedzenia Wawelu od kuchni. Przeniesiemy się do wnętrz, których nie zobaczymy na standardowych trasach, odkrywając tysiącletnią historię tego miejsca.

Cudownym miejscem, które warto odwiedzić, jest biuro cudów w klasztorze Bernardynów na krakowskim Stradomiu. To miejsce poruszało serca krakowian już wieki temu, kiedy Jan Kapistran odprawiał tam swoje emocjonalne kazania.

Innym magicznym miejscem, w którym zaznamy niezwykłych doznań, jest zielony dworek w Biskupicach oraz pałac Sanguszków w Tarnowie-Gumniskach. Historia tych miejsc nierozerwalnie związana jest z piękną księżniczką Heleną i zapalonym automobilistą księciem Romanem, którzy tworzyli wspaniałe opowieści salonów XIX-wiecznej Europy.

Przeżyjmy fascynującą podróż także do Kobierzyna, gdzie zespół szpitalno-parkowy układa się w kształt motyla widziany z lotu ptaka. Odkryjmy również kościół i muzeum w Odporyszowie, które są świadkiem podniebnych lotów Jana Wnęka, tego Ikarusa znad Dunajca, który skonstruował własne skrzydła i odbywał loty z kościelnej wieży.

Wydarzenia te niezmiennie oferują nie tylko oprowadzania i spotkania z ekspertami, ale także wystawy, koncerty, warsztaty, kiermasze oraz degustacje. Osobną atrakcją będzie wydana bezpłatna publikacja autorstwa Radosława Raka, w której znajdziemy opisy niezwykłości i cudów tej edycji Dni Dziedzictwa.

18–19 maja 2024 zapowiada się niezwykłą podróżą do nieznanych oblicz małopolskiego dziedzictwa kulturowego. Nie przegapcie okazji do odkrycia tajemnic, które skrywają się w tych niezwykłych miejscach.

Artykuł Nieznane oblicza Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna