Krakowska Informacja Lokalna

Kto nie zna takich utworów jak Cell Block Tango, Roxie czy All That Jazz? Przedstawienie „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pojawi się na deskach Krakowskiego Teatru Variété. Kościelniak, jeden z najciekawszych polskich reżyserów spektakli muzycznych, postanowił sięgnąć po kultowy broadwayowski hit i dać mu nowe życie.

Przedstawienie opowiada historię Roxie Hart, gospodyni domowej, która w afekcie zabija swojego kochanka. Rolę Roxie zobaczymy w dwóch wersjach – jako Barbarę Kurdej-Szatan i Alicję Kalinowską. Wcielenie się w postać Velmy Kelly – artystki wodewilowej oskarżonej o morderstwo męża i siostry – przypadnie Sabine Karwale i Katarzynie Osipuk.

„Chicago” przenosi nas do roku 1929. Roxie Hart wierzy, że jej życie zmieni się dzięki śpiewowi i tańcowi. Marzy o zostaniu gwiazdą kabaretu, tak jak jej idolka Velma Kelly. Kiedy obie trafiają do więzienia oskarżone o morderstwa, Roxie dostaje niepowtarzalną szansę, by spełnić swoje marzenia. Pomaga jej znany adwokat Billy Flynn.

Historia rozgrywa się w skorumpowanym więzieniu, które rządzi Morton „Mama” – naczelniczka, gotowa za pieniądze załatwić wszystko. „Chicago” to spektakl, który porusza tajemnice i mroczne strony świata show biznesu.

Bob Fosse, reżyser oryginalnej wersji spektaklu, premierę „Chicago” zorganizował na Broadwayu 3 czerwca 1975 roku. Choć musical schodził z afisza po dwóch latach, w 1996 roku został wznowiony i od tamtej pory jest nieprzerwanie grany. „Chicago” zdobyło ogromną popularność nie tylko na Broadwayu, ale również w 30 krajach na całym świecie. Teraz ma szansę podbić serca widzów w Krakowie. Bilety na przedstawienie można nabyć już teraz. Nie przegap okazji, by zanurzyć się w czarującym i pełnym namiętności świcie jazzu i przestępczości.

Artykuł Kultowy musical „Chicago” powraca na scenę krakowskiego teatru. pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna