Krakowska Informacja Lokalna

Jazz w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie kwitnie przez cały rok, nie tylko na wiosnę. To niezaprzeczalny fakt. Jednak taniec brzmień na krakowskim gruncie jest o wiele bardziej różnorodny niż można się spodziewać. Akademia Muzyczna wprowadza do tej muzycznej palety nie tylko akordy zmniejszone, pentatoniki, bluesa i harmonie Coltrane’a, ale także nowe pomysły i kreatywne podejście do jazzu.

W ramach swojej działalności, Akademia Muzyczna stara się spełnić słowa swojego założyciela, Władysława Żeleńskiego, który zachęcał do twórczego i kompetentnego zajmowania się muzyką. I właśnie takim podejściem ożywia jazz w swoich murach! Wkrótce odbędzie się koncert, na którym wystąpią zarówno zespoły jazzowe składające się z studentów, jak i pedagogów AMKP oraz Big Band AMKP pod dyrekcją Wojciecha Groborza.

Nie zabraknie także wyjątkowego gościa – polskiego pianisty jazzowego, kompozytora, aranżera i dyrygenta, Nikoli Kołodziejczyka. To urodzony w Krakowie artysta, który wniesie swoje niepowtarzalne brzmienie do tego muzycznego wydarzenia.

To będzie wieczór pełen jazzowych improwizacji i energetycznych brzmień, którym nie można się oprzeć. Zapraszamy wszystkich miłośników jazzu do wspólnego świętowania tej niezwykłej muzyki w Akademii Muzycznej w Krakowie!

Artykuł Jazz w Akademii Muzycznej w Krakowie – Występ zespołów jazzowych pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna