Retrospektywna wystawa „Grzegorz Rosiński w ilustracjach” już od najbliższej soboty będzie dostępna w Sali Skłodowskiej PKiN. Ta niezwykła ekspozycja przybliży nam twórczość jednego z najważniejszych artystów komiksu europejskiego. Grzegorz Rosiński, znany przede wszystkim jako twórca Thorgala, to nie tylko utalentowany malarz, grafik i rysownik, ale także artysta, który zmienił oblicze europejskiego komiksu.

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego przygotowało ponad 400 obiektów, które w przekrojowy sposób ukazują życie i twórczość Grzegorza Rosińskiego. Na wystawie znajdziemy nie tylko jego prace związane z Thorgalem, ale również komiksy o kapitanie Żbiku oraz liczne ilustracje do książek, okładek płyt i kartek pocztowych.

Grzegorz Rosiński, mając ucznia Jana Marcina Szancera, rozpoczął swoją karierę jako ilustrator już w czasie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Szybko zdobył uznanie jako utalentowany artysta, a w 1977 roku zadebiutował serią komiksową „Thorgal”, której scenarzystą był Jean Van Hamme. Ta francuskojęzyczna seria komiksowa odniosła ogromny sukces, przynosząc Rosińskiemu rozgłos na całym świecie.

W wystawie podziwimy różnorodne aspekty twórczości Rosińskiego, które nie tylko zainspirują fanów komiksu, ale także wprowadzą ich w fascynujący świat artysty. Zapraszamy do oglądania tej unikalnej ekspozycji i odkrywania tajemnic komiksowego mistrza!

Artykuł Grzegorz Rosiński: Droga do sławy w świecie komiksu pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna