Po zakończeniu prac przygotowawczych, rozpoczyna się właściwa budowa nowej linii tramwajowej na Mokotowie. Już od niedzieli, 16 czerwca, zamknięta zostanie ulica Rakowiecka oraz jedna jezdnia ulicy Puławskiej. Dotknie to kierowców, którzy będą musieli korzystać z objazdów, oraz pasażerów autobusów, których trasy ulegną zmianie.

Przez powstającą linię tramwajową na Rakowieckiej, ulica Puławska będzie połączona z aleją Niepodległości. Dzięki temu podróż z Wilanowa do metra przy Polu Mokotowskim zajmie około 15 minut, a z ulicy Dolnej około 10 minut. Jest to ważna zmiana, która przyniesie korzyści dla mieszkańców i podróżujących codziennie tą trasą.

W pierwszej kolejności skupimy się na budowie torów oraz skrzyżowań na Rakowieckiej, wraz z nowymi chodnikami i drogą dla rowerów. Poprzednie prace na skrzyżowaniu Puławskiej i Goworka umożliwiły nam już zbudowanie węzła z rozjazdami i krzyżującymi się torami, co pozwoli na kontynuację robót bez większych przestojów w kursowaniu tramwajów.

Niemniej jednak, zamknięcia ulic będą miały wpływ na kierowców. Od niedzieli, 16 czerwca, o godzinie 22:00 zamknięta zostanie ulica Rakowiecka od Puławskiej do Starościńskiej oraz jezdnia ulicy Puławskiej w kierunku Ursynowa, od Goworka do Narbutta. Objazd poprowadzi ulicą Stefana Batorego, aleją Niepodległości i ulicą Madalińskiego. Niestety, utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Budowa nowej linii tramwajowej na Mokotowie jest dużym przedsięwzięciem, ale efekty będą widoczne już niedługo. Po zakończeniu wszystkich prac mieszkańcy i podróżujący zyskają szybsze połączenia i wygodniejszy transport publiczny na tym obszarze miasta.

Artykuł Budowa nowej linii tramwajowej na Mokotowie wkracza w kolejny etap pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna