Krakowska Informacja Lokalna

Wesela Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najważniejszych dramatów polskiego teatru, powracają na polskie sceny po 25 latach. Tym razem spektakl w reżyserii Jana Klaty będzie miał zupełnie nowe oblicze. Premiera odbędzie się 12 maja w Starym Teatrze.

W przeciwieństwie do poprzednich inscenizacji, aktorzy z różnych pokoleń wcielą się w role głównych bohaterów. W obsadzie znaleźli się m.in. Małgorzata Gorol, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Anna Dymna i Jan Peszek. Jednak to nie wszystko, co czeka widzów – muzyka blackmetalowego zespołu Furia dodatkowo ożywi to przedstawienie.

Premierze spektaklu Wesele będzie towarzyszyć dyskusja o znaczeniu Polski. Jadwiga Staniszkis i Dariusz Kosiński poprowadzą debatę na temat tego, gdzie leży Polska w dzisiejszym kontekście politycznym i kulturowym.

To wyjątkowe wydarzenie kulturalne zapowiada się nie tylko jako powrót do klasyki, ale również jako refleksja nad polskim dziedzictwem artystycznym. Wesela to bowiem nie tylko opowieść o tradycji i ślubie, to również komentarz społeczny, który wciąż ma aktualne odniesienia.

Zapraszamy wszystkich miłośników teatru i kultury na premierę spektaklu Wesele oraz na dyskusję o Polsce i jej rolach.

Artykuł Gdzie gra Polska na scenie kultury? pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna