Krakowska Informacja Lokalna

Koncert w Centrum Kultury Podgórza, zatytułowany „Chiaroscuro”, przedstawia niezwykłe odbicie ludzkiego życia poprzez grę świateł i cieni. Głęboka prawda tkwi w tym, że jasność i blask często przyćmiewają mrok smutku i cierpienia. Jednak wydarzenie zostało podzielone na dwie części, aby lepiej oddać tę złożoność.

Pierwsza część koncertu, zatytułowana „Cień”, wypełniona jest pieśniami i ariami, które odzwierciedlają przemijanie, nieszczęśliwą miłość i wojnę. Mocno rozpoczyna ją recytatyw i aria Julii z opery Belliniego „Capuleti e i Montecchi”, w których Julia płacze nad utratą możliwości poślubienia ukochanego Romea. Część ta kończy się natomiast piękną arią Roksany „Uśnijcie, krwawe sny króla Rogera” z opery Szymanowskiego „Król Roger”, która wprowadza nas w drugą część koncertu.

Druga część, zatytułowana „Światło”, skupia się na radości z życia, pięknie natury oraz spokojnym pogodzeniu się ze śmiercią, która jest nieuniknionym przeznaczeniem człowieka. Motywem przewodnim jest światło księżyca, które stanowi drogowskaz w ciemności, symbolizuje nadzieję, odrodzenie i wydostanie się z mroku. Ten nastrojowy fragment koncertu ukazuje bogactwo emocji i piękno życia.

Reklamowana przez artystów Karolinę Augustyn, sopran oraz Olenę Pavlovą, pianistkę, koncertowi nadaje unikalne brzmienie. O ich interpretacjach niektórych arii można powiedzieć, że przenikają do głębi duszy słuchacza i zmuszają go do refleksji nad własnym życiem.

„Chiaroscuro” to wyjątkowe wydarzenie, które obnaża istotę ludzkiego bycia poprzez przeciwstawienie światła i cienia. Jest to prawdziwe arcydzieło sztuki, które na zawsze pozostanie w sercach publiczności.

Artykuł Chiaroscuro: Odbicie Życia pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna