Krakowska Informacja Lokalna

„1989” to nowy spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery, inspirowany klimatem znanej sztuki „Hamilton”. Nawiązując do rewolucyjnego musicalu Lin-Manuela Mirandy, który wprowadził rap na Broadway, „1989” przynosi odświeżający język narracji historycznej, który przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Na brzmienie tego wyjątkowego muzycznego spektaklu odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych, Andrzej Mikosz, znany m.in. ze swojej długoletniej współpracy z Łoną. Dzięki temu „1989” oferuje nie tylko mocne teksty, ale także świetną oprawę muzyczną.

Główny wątek przedstawienia skupia się na upadku komunizmu w Polsce w 1989 roku. Jednak wydarzenia historyczne, znane z kronik filmowych czy podręczników historii, nabierają zupełnie nowego wymiaru, gdy oglądamy je oczami trzech fascynujących par. Frasyniukowie, Wałęsowie i Kuronowie stają się bohaterami, których życie przeplata się z ideami, miłością, entuzjazmem i ciężarem historii. Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć im w ikonicznych momentach, takich jak strajki w stoczni czy Okrągły Stół, ale także w prywatnych, intymnych chwilach radości i cierpienia, które przeżywali w peerelowskich mieszkań czy więziennych celach.

„1989” to październikowe wydarzenie, które nie tylko przywraca życie historii, ale także podkreśla znaczenie rapu jako środka wyrazu artystycznego. Przygotujcie się na wciągające przedstawienie, które z pewnością poruszy każdego widza.

Artykuł „1989”: Ożywienie historii przez rapowy musical pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna