Teatr Capitol zaprasza Młodych Widzów do odkrywania tajemnic oraz magicznych miejsc Warszawy poprzez teatralną inscenizację „Legend warszawskich” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Przedstawienie zachęca do podróży po starych legendach, które żyją w sercu miasta.

W czasach dawnych, w Warszawie pełnej tajemnic, Złota Kaczka żyła w zakamarkach Zamku Ostrogskich, Bazyliszek przeskakiwał po piwnicach na Starym Mieście, a diabeł Chmielorz wyskakiwał z rogu karczmy na Piekarskiej i Piwnej. Każda z tych legend jest nierozerwalnie związana z rzeczywistymi miejscami na mapie miasta.

Przedstawienie „Legendy warszawskie” nie tylko bawi, ale również edukuje. Uczniowie mają okazję zgłębić treść trzech lektur obowiązkowych: „Legendy o Bazyliszku”, „Legendy o Złotej Kaczce” i „Jak Maćko Kwasiżur Diabła Chmielorza przechytrzył”. Poznają także cechy wyróżniające legendę jako gatunek literacki.

Legendy pełnią ważną funkcję dydaktyczną i wychowawczą. Bohaterowie tych opowieści są wzorem do naśladowania, charakteryzują się sprytem, odwagą i męstwem. Przedstawienie porusza problem niesłusznych oskarżeń i niezawinionej kary, ukazuje wartość uczciwej i poświęconej pracy oraz rozwija empatię u widzów.

Poprzez adaptację teatralną, uczniowie będą mogli przenieść się w świat przeszłości Warszawy i doświadczyć magicznej atmosfery tych legend. Przedstawienie „Legendy warszawskie” stawia duży nacisk na zachowanie autentycznej średniowiecznej stylistyki, co sprawia, że Warszawa jawi się przed widzami w zupełnie nowym świetle.

Zapraszamy wszystkich Młodych Widzów do wspólnej podróży po złotych legendach Warszawy!

Artykuł Złote legendy Warszawy: Inspirowane historią miasta przedstawienie dla Młodych Widzów pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna