Krakowska Informacja Lokalna

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na cztery bezpłatne spotkania z kulturą i językiem chińskim. Spotkania odbędą się w ramach cyklu „你吃了吗 [nǐ chī le ma] – z czym to się je?” i będą prowadzone przez Zofię Ryś, pasjonatkę języków obcych i studentkę Studiów nad Chinami na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W ramach spotkań uczestnicy będą mieli okazję poznać chińską kulturę, zwyczaje, miejscówki wartych odwiedzenia oraz sztukę. Zofia Ryś podzieli się ciekawostkami na temat jedzenia i relacji między ludźmi w chińskim społeczeństwie. Ponadto, zapozna uczestników z podstawowymi elementami języka chińskiego, zarówno pisanego jak i mówionego.

Spotkania odbędą się w sali 250 na drugim piętrze Wypożyczalni i Pracowni Zbiorów Obcojęzycznych WBP w Krakowie przy ulicy Rajskiej 1. Terminy spotkań to 21, 28 maja oraz 4, 11 czerwca 2024 roku. Spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do 18:30.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach powinny posiadać ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie, którą można uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników lub w Artetece WBP w Krakowie. Ponadto, uczestnicy powinni mieć zapał do zdobywania wiedzy i poznawanie języków obcych, a także dobry humor i pozytywne nastawienie.

Aby zgłosić swoje uczestnictwo, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej biblioteki. Po zakończeniu rekrutacji, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub o braku wolnych miejsc drogą mailową. Terminy zajęć mogą ulec zmianie, dlatego ważne jest punktualne przybycie na spotkania.

Pracownicy biblioteki przypominają, że nieusprawiedliwiona nieobecność na jednym ze spotkań spowoduje skreślenie uczestnika z listy. W przypadku nieobecności, należy powiadomić pracowników biblioteki telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Artykuł Zaproszenie na cykl spotkań z kulturą i językiem chińskim w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna