Już w niedzielę, 9 czerwca, odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezydenci miast z Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza zachęcają wszystkich obywateli do aktywnego uczestnictwa w wyborach. To piąta okazja, kiedy Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Europarlamentu. Wybierzemy 53 posłów, którzy przez pięć lat będą reprezentować Polskę w parlamencie europejskim.

W Warszawie prezydenci i wiceprezydenci największych polskich miast razem przekazywali informacje, jak członkostwo w Unii Europejskiej wpłynęło na rozwój naszego kraju, wymieniając konkretne przykłady z własnych miast. Podkreślili także, jak ważne jest utrzymanie wysokiej frekwencji wyborczej, by podtrzymać dobre wrażenie na całym kontynencie o zaangażowaniu Polaków.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, podkreślił, że wybory do Parlamentu Europejskiego są istotne nie tylko dla Polski, ale także dla Europy jako całości. Przypomniał, że członkostwo w Unii Europejskiej przyczyniło się do rozwoju naszego kraju, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i finansów. Świetnym przykładem jest Warszawa, która skorzystała już z 20 miliardów złotych z funduszy unijnych od momentu przystąpienia Polski do UE.

Apelując do wszystkich obywateli, Rafał Trzaskowski zachęcał do wzięcia udziału w tych ważnych wyborach. Dodając, że podczas jazdy na rowerze i obserwowania piękna Krakowa, widzi wpływ członkostwa w Unii Europejskiej na rozwój miasta.

W tych wyborach dla przyszłości naszego kraju i Europy, nasz udział ma kluczowe znaczenie.

Artykuł Wybory do Parlamentu Europejskiego: Prezydenci miast apelują do uczestnictwa pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna