W środę, 10 lipca 2024 roku o godzinie 20:00 odbędzie się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ulicy Foksal 11 w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Myśli Jana Pawła II i przez 9 kolejnych tygodni będzie prezentować wyjątkowe produkcje filmowe z różnych zakątków świata, takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Wietnam i Indie.

Przegląd Pod Wspólnym Niebem nie tylko zaprasza do obejrzenia kina z globalnej perspektywy, ale przede wszystkim stwarza przestrzeń dla spotkań i dialogu. W ramach wydarzenia, mieszkańcy Warszawy i migranci będą mieli okazję poznania innych kultur, przełamywania stereotypów i budowania porozumienia ponad podziałami. Każdy pokaz będzie także towarzyszyć dyskusja z zaproszonymi gośćmi, którzy podzielą się swoimi podróżami, doświadczeniami dziennikarskimi, pisarskimi oraz filmowymi.

Centrum Myśli Jana Pawła II serdecznie zaprasza wszystkich do wspólnego odkrywania kina, które łączy oraz do tworzenia bezpiecznej i twórczej przestrzeni dialogu międzykulturowego. Niezależnie od pochodzenia czy narodowości, wydarzenie to jest idealną okazją do zanurzenia się w różnorodnym świecie filmu i nawiązania nowych, inspirujących znajomości.

Artykuł Wspólna przestrzeń dla kina międzynarodowego – zaproszenie do dialogu pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna