Krakowska Informacja Lokalna

Wenecja, miasto zakochane w karnawale, znajduje swoje piękno w ekstremalnej fizyczności, która niesie i unicestwia to miejsce jednocześnie. Wędrujące tłumy turystów odrzucają wizje śmierci i tłumaczą sobie, że Wenecja ma wieczny karnawał trwający przez cały rok.

Beata Malinowska-Petelenz, architektka, malarka i ilustratorka, znalazła w tym nietuzinkowym świecie inspirację do swoich prac. Seria obrazów pt. „Szaleństwu na imię Wenecja” prezentuje piękno i magię tego miejsca, ukazując radosne barwy, stroje i wszechobecne maski. Malowanie staje się tutaj oazą spokoju i kontemplacji dla artystki, która pragnie przekazać widzom głębsze przesłanie.

Prace Malinowskiej-Petelenz zapraszają nas do zatrzymania się, spojrzenia na Wenecję z nowej perspektywy. To niezwykłe dzieła sztuki skłaniają nas do kontemplacji kolorów, architektury miasta i jego materii. Poprzez swoje obrazy artystka opowiada historię o Wenecji, miasta które może nawet umrzeć, ale zawsze z uśmiechem na twarzy.

Wystawa „Szaleństwu na imię Wenecja” została otwarta w krakowskiej Galerii Dymu, która gościła wernisaż 13.05. o godzinie 19. Beata Malinowska-Petelenz zaprasza wszystkich do odkrycia tajemnic i magii Wenecji poprzez swoje wyjątkowe obrazy. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć to magiczne miasto poprzez oczy artysty i w pełni zanurzyć się w jego niepowtarzalnej atmosferze.

Artykuł Wenecja – miasto pełne szaleństwa i kolorów pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna