Dzisiaj rozpoczyna się 41. edycja Warszawy w kwiatach, profesjonalnego konkursu organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy. Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców do zgłaszania najpiękniej zaaranżowanych balkonów, ogrodów, loggi i okien.

W tym roku, organizatorzy oczekują dużej liczby zgłoszeń, podobnie jak w ubiegłym roku, kiedy wyłoniono niemal 30 laureatów. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 maja do 30 czerwca 2024 roku. Konkurs podzielony jest na sześć kategorii, w tym „balkony, loggie, okna”, „ogrody i ogródki przy budynkach jedno- i wielorodzinnych”, „działki kwietne w ROD” oraz „aranżacja zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych”.

Sędziowie konkursu przyznają również trzy specjalne nagrody, w tym „Mistera Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Warszawa w kwiatach to część większego projektu mającego na celu propagowanie miejskiego ogrodnictwa i zielonych przestrzeni wśród mieszkańców stolicy. To także okazja do uczestnictwa w tematycznych warsztatach i spotkaniach, które towarzyszą konkursowi.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie warszawawkwiatach.pl. W zgłoszeniu można uwzględnić obiekty znajdujące się w granicach m.st. Warszawy, które są własnością uczestnika konkursu lub inne, które wyróżniają się piękną aranżacją zieleni.

Artykuł Warszawa w kwiatach: Konkurs na najpiękniej ukwiecone miejsca w stolicy pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna