Krakowska Informacja Lokalna

Nie sposób znaleźć drugiego miasta o takiej zaprawie artystycznej jak Kraków. Na terenie Plant, na jednym kilometrze kwadratowym, skoncentrowany jest niezwykły talent. Ich piosenki były na ustach całej Polski, a ich teksty wywoływały uśmiech i wzruszenie. Przez dekady kompozytorzy, poeci, satyrycy, artyści kabaretowi, i pieśniarze płci obojga tworzyli atmosferę, kształtowali wrażliwość i nadawali ton. Ich twórczość jest nam dobrze znana – ale jeszcze nie w wykonaniu Teatru Bagatela.

Spektakl „Bagatela śpiewa” przypomni nam kultowe pieśni i monologi znane z Piwnicy pod Baranami. Usłyszymy przeboje Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Zauchy. Teatr Bagatela przywoła wyjątkową atmosferę artystycznej kawiarni, Studenckiego Festiwalu Piosenki i wyrafinowanego kabaretu. Gospodarzem wieczoru i duchem sprawczym będzie Krzysztof Materna.

W spektaklu zostaną wykorzystane kostiumy, które już miały swoje pierwsze wystąpienie na scenie Teatru Bagatela. Wybrane utwory to m.in.: „Teatr uczy nas żyć” autorstwa Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Korczakowskiego, „Niebieska patelnia” w muzyce Andrzeja Nowaka, słowa Wiesława Dymnego, „Leszek Kołakowski, Litania” oraz „Taka głupia to ja już nie jestem” z muzyką Zygmunta Koniecznego, a także „Ballada o ogonie” i „Stół” autorstwa Andrzeja Warchała.

Teatr Bagatela zaprasza nas na prawdziwie krakowską rewelację, gdzie „mądrzej lub chociaż zabawniej”. Cieszmy się wieczorem pełnym kultowych przedstawień i niezapomnianych utworów.

Artykuł Teatr Bagatela: Przełomowe wykonanie kultowych utworów pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna