Krakowska Informacja Lokalna

Teatr Ab Intra zaskakuje kolejną produkcją teatralną, która stanowi adaptację słynnego opowiadania Edwarda Stachury. W przedstawieniu pt. „Pokocham ją siłą woli” zostajemy zaproszeni do zwyczajnego mieszkania, gdzie rozgrywa się niezwykła rozmowa pełna intymności i szczerości.

Reżyserką tego niezwykłego spektaklu jest Paulina Pajestka, a asystuje jej Karol Tenderowicz. Opieka artystyczna nad projektem należy do Marleny Topolskiej. Cieszy nas fakt, że Stowarzyszenie Autorów ZAiKS udzieliło licencji na korzystanie z utworu, a Pan Jan Stachura, w imieniu wszystkich spadkobierców, wyraził zgodę na wykorzystanie opowiadania oraz okazał życzliwość wobec Nowohuckiego Centrum Kultury, które jest organizatorem i realizatorem tego wyjątkowego spektaklu.

Czas trwania przedstawienia to około 60 minut, podczas których publiczność otrzymuje możliwość bycia świadkiem niezwykłej rozmowy. Dialog ten może wzbudzać wszelkie emocje – od zainteresowania i poruszenia, po uczucie niepokoju czy odwagi. Spektakl ten wprowadzi nas w świat mieszkania, które zwykle jest nam nieznane, ale za pomocą sztuki teatralnej staje się przestrzenią, w której możemy odkryć coś nowego lub zostawić wszystko bez zmian.

Całość zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego warto zaplanować udział w tym przedstawieniu już teraz.

Artykuł Spektakl teatralny na podstawie opowiadania Edwarda Stachury pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna