Krakowska Informacja Lokalna

Spektakl Agaty Dudy-Gracz, pt. „Odstawawcy Wyspiańskiego”, to innowacyjne przedstawienie, które towarzyszy wystawie Wawel Wyspiańskiego na Zamku Królewskim na Wawelu. Reżyserka odważnie przenosi nas w świat dramatów Stanisława Wyspiańskiego, tworząc niekonwencjonalny teatralny doświadczenie. W przestrzeniach Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, widzowie będą aktywnymi uczestnikami spektaklu, zmierzającymi się z tematami piękna, nienawiści i ego.

Podczas spektaklu, Stanisław Wyspiański samotnie wędruje po zamkowych komnatach, rozpamiętując swoje dramatyczne losy. Zetknie się z postaciami ze swoich sztuk, jak również z aniołami i bohaterami z mitologii. W trakcie podróży, ukryte sekrety i inspiracje twórczości Wyspiańskiego zostaną odkryte pod opieką dwóch teatrolożek.

Reżyserka Agata Duda-Gracz z powodzeniem tworzy niezwykłe doświadczenie immersyjne, którego forma jest nielinearna i interaktywna. Włącza muzykę Łukasza Wójcika-Zawieruchy, tworząc nastrojową atmosferę spektaklu. Scenografia i kostiumy również są starannie zaprojektowane, aby oddać specyfikę przestrzeni zamkowych komnat.

„Odstawawcy Wyspiańskiego” to spektakl, który ukazuje nam Wyspiańskiego w odmiennym świetle, eksplorując jego emocje, marzenia i traumy. To unikalne połączenie teatru i historii, które z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenie na widzach.

Artykuł Spektakl Agaty Dudy-Gracz na Zamku Królewskim: Odstawawcy Wyspiańskiego pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna