Przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Zachodnia oraz przydzielonych linii kolejowych rozpoczyna się kolejnym etapem prac. To niewątpliwie wpłynie na zmiany w kursowaniu pociągów. Od poniedziałku, 3 czerwca, do soboty 8 czerwca, pojawią się nowe rozkłady jazdy zarówno dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, jak i Kolei Mazowieckich. To ważne, aby sprawdzić aktualne rozkłady przed podróżą.

Linie S1 i S10 Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować w skróconej relacji. Pociągi linii S1 będą odjeżdżać z Pruszkowa i kursować do Warszawy Głównej z częstotliwością około 60 minut. Natomiast pociągi linii S10 będą odjeżdżać z Warszawy Wschodniej do Otwocka z częstotliwością około 30 minut. Przez ten okres nie będzie obsługiwanego odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Wschodnią, czyli podmiejskiej linii średnicowej.

Linie S2 i S20 pozostaną bez zmian w pełnej relacji z Lotniska Chopina do Sulejówka Miłosnego. Pociągi linii S20 zostaną jednak skrócone do trasy pomiędzy Warszawą Wschodnią a Sulejówkiem Miłosnym. Planowane są drobne translacje godzin odjazdu poszczególnych pociągów.

W przypadku linii S3, wybrane pociągi będą obsługiwać trasę w weekendy z wydłużonym przejazdem do i z Radzymina. Zatrzymają się również w Nieporęcie.

Podczas remontu stacji Warszawa Zachodnia, zmiany w kursowaniu pociągów są nieuniknione. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio zaplanować swoją podróż, dostosować się do nowych rozkładów jazdy i sprawdzić najnowsze informacje przed wyjazdem.

Artykuł Przebudowa Warszawa Zachodnia: Zmiany w kursowaniu pociągów pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna