Muzeum Warszawy po raz drugi zaprasza na Noc Fotografii, która odbędzie się 7 lipca na Starym Mieście. Tegoroczne wydarzenie będzie jeszcze bardziej rozbudowane niż poprzednie edycje, obejmując aż sześć lokalizacji. Prace fotografek i fotografów zarówno z Polski, jak i zagranicy zostaną zaprezentowane publiczności podczas pokazów oraz projekcji filmowych.

Tym razem uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć selekcję zdjęć członków słynnej agencji Magnum, prace Filipa Springera, wyjątkowy film „Return to Reason” autorstwa Mana Raya oraz ciekawe projekty związane z festiwalem fotografii w Arles – największym tego typu wydarzeniem w Europie. Nie zabraknie również pokazu zwycięskich prac konkursu „Miasto do mieszkania”, w tym najciekawszych debiutów.

Noc Fotografii w Warszawie skupia się nie tylko na samych zdjęciach, ale również na ich prezentacji w kontekście architektury i specyfiki staromiejskich lokalizacji. Projekcje na budynkach oraz inne formy prezentacji site-specific pozwolą publiczności odkryć nieznane aspekty sztuki obrazowania.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 19:30 w siedzibie głównej Muzeum Warszawy, gdzie odbędzie się spotkanie zatytułowane „Polscy fotografowie, krytycy i teoretycy o fotografii 1839-1989. Antologia”. Po spotkaniu wystawiony zostanie legendarny film Mana Raya, który wprowadzi widzów w magiczny świat fotografii.

Noc Fotografii w Warszawie to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w fascynującym świecie fotografii. Tego wieczoru miasto stanie się sceną dla twórczości światowej sławy artystów oraz miejscem inspiracji dla wszystkich miłośników sztuki obrazowania.

Artykuł Noc Fotografii w Warszawie: Nowe spojrzenie na sztukę obrazowania pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna