Ta głęboka, niezależna opowieść o podeszłym wieku, postępującej chorobie i skomplikowanych relacjach rodzinnych zdobyła wiele nagród, w tym kilka Oscarów. Marian Opania, wcielając się w rolę André, zasługuje na równie wielkie uznanie jak Anthony Hopkins. Jego poruszająca interpretacja doskonale oddaje trudną sytuację bohatera.

André, granego przez Opanię, pozornie cieszy się dobrym zdrowiem, jednak coraz częściej zaczynają pojawiać się problemy z pamięcią. Jego córka Anna, w wykonaniu Magdaleny Schejbal, desperacko stara się zapewnić ojcu jak najlepszą opiekę, mając nadzieję, że to spowolni postępującą chorobę. Jednak większym dramatem okazuje się nie utrata pamięci, lecz narastające konflikty w rodzinie i brak wzajemnego zrozumienia. W sytuacji takiej, kto zachowa się uczciwie, a kto wykorzysta nieszczęście? Czy chorego ojca można lepiej zrozumieć niż zdrową rodzinę?

„Sztuka” to inspirująca tragifarsa napisana przez znanego francuskiego dramatopisarza Floriana Zellera, obecnie najczęściej wystawianego na świecie. Reżyserię spektaklu powierzono Iwonie Kempie, która jest znana ze swoich doskonałych adaptacji sztuk i scenariuszy Ingmara Bergmana.

Najbliższe spektakle „Ojciec” można zobaczyć na scenie głównej 8 kwietnia 2017. Czas trwania przedstawienia wynosi 90 minut. W obsadzie znajdują się Marian Opania jako André, Magdalena Schejbal jako Anna, oraz Przemysław jako Pierre. Próby do spektaklu można zobaczyć w filmie poniżej.

Artykuł Nieuchronny upływ czasu i trudne relacje rodzinne pochodzi z serwisu Powiat Warszawski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Warszawska Informacja Lokalna