Krakowska Informacja Lokalna

Leszek Długosz, niezwykły artysta, odszedł od nas kilka miesięcy temu, a pozostawił za sobą smak dnia w kolorze śliwkowym berberysu i głogu. Jego twórczość była pełna osobistego charakteru i głębi – to właśnie czyniło go wyjątkowym.

Przez wieczór spotkania, który poświęcony został temu wybitnemu krakowskiemu poecie, pieśniarzowi, pianiscie, kompozytorowi i aktorowi (który z wykształcenia był polonistą), będziemy wspominać jego niezwykłe dokonania.

Dr hab. Marek Pieniążek, profesor UKEN, będzie prowadził tę wyjątkową podróż przez twórczość Leszka Długosza. Oczywiście, nie zabraknie też występów artystów z Piwnicy pod Baranami, którzy dodadzą jeszcze większego blasku i emocji temu wydarzeniu.

Choć Leszek Długosz odszedł, jego niezwykłe dzieła pozostaną nam na zawsze. To był artysta, który potrafił ożywić kolorami i dźwiękami świat wokół nas. Przez swoją niezwykłą wrażliwość i twórczość, zapisał się w historii jako niezastąpiony talent.

W tym wyjątkowym wieczorze wspomnień, będziemy doceniali jego wkład w kulturę i sztukę. Pamiętajmy o Leszku Długoszu – człowieku, który pozostawił niezatarte piętno na polskiej scenie artystycznej.

Artykuł Leszek Długosz: Niekonwencjonalny Artysta, Bezpowrotnie Odeszły Miesiące pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna