Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie mają przyjemność zaprosić Państwa na fascynujące spotkanie z cyklu Książka na warsztacie. Wydarzenie odbędzie się 13 maja o godzinie 17:00 w sali 53.

Dr hab. Tomasz Pudłocki, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, będzie naszym specjalnym gościem, a omawiana będzie jego najnowsza książka „Szekspir i Polska. Życie Władysława Tarnawskiego (1885–1951)”. Spotkanie poprowadzi dr Karolina Wanda Olszowska.

Ta wyjątkowa prezentacja ma na celu przedstawienie nowego spojrzenia na życie i osiągnięcia Władysława Tarnawskiego, wybitnego polskiego badacza i tłumacza działań Szekspira. Zamiast prostego cytowania, autor zgłębia tajniki polskiej historii i połączenia jej z twórczością angielskiego dramaturga.

Zapraszamy do udziału we wspólnej rozmowie, która pozwoli odkryć nowe fakty i nawiązać dyskusję na temat wpływu Szekspira na Polskę oraz innych interesujących zagadnień związanych z literaturą i historią. To spotkanie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od poziomu wiedzy na temat tematu.

Zapraszamy serdecznie i życzymy owocnej dyskusji!

Artykuł Książka na warsztacie: Nowe spojrzenie na życie Władysława Tarnawskiego pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna