Krakowska Informacja Lokalna

Komedia twórców spektaklu Wieczór kawalerski niesie ze sobą niebanalną historię. Główny bohater, Adam, biznesmen zajmujący się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, ma nietypową pasję – porwania. Jednak nie jest to zwykłe uprowadzanie, gdyż po porwaniu serwuje swoim ofiarom wykwintne kolacje, a następnie wypuszcza je na wolność. Przeznaczenie jest losowe, kobiety są wybierane arbitralnie.

Sprawa komplikuje się, gdy jedna z porwanych kobiet, Elżbieta, zakochuje się w swoim porywaczu i zaczyna traktować całe porwanie jako niezwykłą przygodę życia. Z kolei Czesława, porwana kilka dni wcześniej, także pokochała Adama i pragnie spędzić z nim resztę swojego życia.

Gdy obie panie ustalają swoje role w życiu ekscentrycznego księgowego, na deser pojawia się wściekły Wiesław, mąż jednej z kobiet, co doprowadza do intrygujących wydarzeń…

Spektakl jest pełen zaskakujących zwrotów akcji i rozmaitych emocji. Obsada, w której występują Anna Oberc, Małgorzata Lewińska, Kaziu Mazur/Tadeusz Mosiewicz oraz Waldemar Błaszczyk, wciela się w swoje role z dużym zaangażowaniem.

Reżyserem przedstawienia jest Piotr Nowak, który dopracował każdy szczegół. Scenografia autorstwa Witolda Stefaniaka tworzy odpowiedni nastrój, zaś kostiumy zaprojektowane przez Gaję Yunasai pasują idealnie do charakterów bohaterów.

Ta komedia porwań przenosi widza w świat pełen humoru i niespodzianek, gdzie pasje i miłość prowadzą do niezwykłych zdarzeń.

Artykuł Komedia porwań: Oszalałe kolacje i miłosne zamieszanie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna