Krakowska Informacja Lokalna

GrupLab, kolektyw naukowo-badawczy Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, zaprasza na swoje najnowsze wydarzenie – Reset 524! To kolejna odsłona ich eksperymentalnej kompozycji improwizowanej, która zabrzmi w sali widowiskowej Centum Sztuki Współczesnej Solvay.

Od momentu powstania w lutym 2012 roku, GrupLab, założony przez Marka Chołoniewskiego, Natalię Balską, Marcina Janusa, Marcina Strzeleckiego i Petera Sycha, stawia sobie za cel poszerzanie horyzontów muzyki elektronicznej. Kolektyw spotyka się regularnie, by zgłębiać najnowsze technologie i eksperymentować z ich zastosowaniem w projektach artystycznych.

W ciągu lat GrupLab skonstruował unikalne instrumenty dla różnych zespołów, takich jak Oscylator Ensemble, Laptop Orchestra, Laptop Noise Ensemble i Sensor Ensemble. Ich prace skupiają się na eksplorowaniu dźwiękowych możliwości nowoczesnej elektroniki.

Od marca 2015 roku zespół zaczęł zaskakiwać publiczność swoimi zbiorowymi kompozycjami improwizowanymi, noszącymi nazwę Plejrek. To wyjątkowe doświadczenie muzyczne pozwala na spontaniczną twórczość i interakcję pomiędzy muzykami.

Reset 524 obiecuje być kolejnym krokiem w przestrzeni eksploracji dźwięków. Poprzez improwizację i eksperyment, GrupLab kontynuuje swoją misję poszukiwania nowych ścieżek dla muzyki elektronicznej. Niezwykłe brzmienia i twórcza energia już niebawem w Centum Sztuki Współczesnej Solvay!

Artykuł GrupLab: Nowe eksploracje w improwizowanej muzyce elektronicznej pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna