Krakowska Informacja Lokalna

Teatr ma moc przemieniania słów w czary, a Anna Seniuk w swojej reżyserii przekształca słynny wiersz Jana Brzechwy, „Pchła Szachrajka”, w prawdziwą feerię kolorów i fantazji. To niezwykłe muzyczne przedstawienie obiecuje niezapomnianą oprawę kostiumową, pomysłowe rekwizyty i mistrzowskie wykonanie krótkich, rytmicznych wersów.

Pchła Szachrajka, ta urocza, filuterna postać, wcielona jest przez dwie utalentowane aktorki, Gabriela Oberbek i Katarzyna Polewany. Ich niesamowita gra sceniczną rozbłyska energią i sprawia, że publiczność jest w pełni zaangażowana w historię. W przedstawieniu towarzyszą im również inni utalentowani artyści, w tym Adrianna Kieś, Katarzyna Pilewska i Anna Nieciąg.

Scenografia, stworzona przez Annę Sekułę, przenosi widzów w magiczny świat pełen niespodzianek. Choreografia Aleksandry Osowicz i Weroniki Pelczyńskiej dodaje dynamiki i wyrazistości każdemu wystąpieniu. A muzyka autorstwa Macieja Małeckiego, przy konsultacji muzycznej Joachima Kołpanowicza, pełna jest radosnych dźwięków i melodyjnych motywów.

Nie można zapomnieć, że sama Anna Seniuk również występuje na scenie jako tytułowa bohaterka. Jej wcześniejsze doświadczenie w tej roli, w produkcji Teatru Telewizji, dodaje przedstawieniu dodatkowego smaczku.

„Pchła Szachrajka” to spektakl, który przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, jednocześnie poruszając publiczność w każdym wieku. To prawdziwa uczta dla zmysłów i podróż w magiczny świat wiersza Jana Brzechwy. Nie możemy przegapić tej niesamowitej produkcji teatralnej, która zapowiada się niezwykle obiecująco.

Artykuł Feeria kolorów i magia słów: Pchła Szachrajka na scenie pochodzi z serwisu Powiat Krakowski – Informacja Lokalna.

Źródło artykułu: Krakowska Informacja Lokalna